Przez nasz kraj przetaczają się strajki i protesty wielu grup społecznych i zawodowych. Jedną z grup jakie w ten sposób postanowiła walczyć o swoje racje są rolnicy, podstawową metodą ich walki stały się blokady dróg. Nieoczekiwanie dla głównych zainteresowanych, smaczku tym protestom dodało zauważenie przez pozostałą część społeczeństwa nowoczesnego sprzętu jakim dysponują protestujący. Media pełne były dyskusji na temat kondycji polskiego rolnika, stanu usprzętowienia i ogólnej nowoczesności gospodarstw. Oczywistym jest, że punktem wyjścia większości dyskusji był sprzęt rolniczy obserwowany podczas rolniczych protestów.

   Zapraszam na fotograficzną wędrówkę polami naszego kraju.

Wracamy do współczesności. Ostatnim bohaterem tego krótkiego cyklu jest maszyna na wskroś nowoczesna i przeznaczona dla gospodarek wielkopowierzchniowych.

   Ostatnie trzy dekady wydają się być rewolucyjne na naszych polach. Spotkać można jeszcze wiekowe maszyny rodem z epoki PGR-ów lecz nieodwracalnie i tu, tak jak w innych dziedzinach naszego życia, ultranowoczesne rozwiązania rozgościły się na dobre.